Blog

  • 10.05.2023 r.

Aż 890 mln zł z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki - VIVERNO pomaga firmom sięgać po te środki

Trwa nabór do ścieżki SMART w programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027. Aplikacja jest wymagająca, ale przedsiębiorcy mogą liczyć na profesjonalne doradztwo VIVERNO. Nabór kończy się 30 czerwca 2023 r., a do rozdysponowania jest 890 mln zł.

Czytaj więcej
  • 10.05.2023 r.

ESG nie jest o wydawaniu pieniędzy, ale ich zarabianiu w zrównoważony sposób

Jednym z najgorętszych trendów w biznesie ostatnich lat jest ESG, czyli niefinansowe czynniki prowadzenia firmy. Tempo rozwoju tej koncepcji jest ogromne, co widać po liczbie konferencji, webinarów czy nawet rekrutacji. O nowych wyzwaniach dla przedsiębiorstw wynikających z ESG z Jakubem Włodarczykiem, prezesem zarządu w VIVERNO, rozmawia Izabela Żylińska.

Czytaj więcej
  • 20.02.2023 r.

VIVERNO gościem CDP Europe Awards 2023

Jakub Włodarczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w VIVERNO, wziął udział w jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń środowiskowych, jakim jest coroczne rozdanie nagród CDP Europe Awards.

Czytaj więcej
  • 28.12.2022 r.

Fundusze na poprawę efektywności energetycznej w przemyśle

25 listopada 2022 r. ruszył pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Przemysł energochłonny – poprawa efektywności energetycznej”. Program przyczyni się do osiągnięcia celów ramowych dotyczących klimatu i energetyki określonych na poziomie krajowym oraz celów określonych w Porozumieniu Paryskim.

Czytaj więcej
  • 15.12.2022 r.

Jak obniżyć koszty energii w przemyśle spożywczym? Przegląd rozwiązań

W dobie wysokich cen oraz niepewnej dostępności nośników energii elektrycznej, niezwykle istotną kwestią dla branży spożywczej staje się zmniejszanie zależności bezpieczeństwa energetycznego od czynników zewnętrznych. To niejedyne wyzwania, jakie stoją przed przedsiębiorcami. Jakie inwestycje wdrożyć, aby ograniczyć koszty?

Czytaj więcej