VIVERNO pierwszym w Polsce akredytowanym dostawcą usług CDP

VIVERNO Sp. z o.o. osiągnęło status akredytowanego dostawcy usług organizacji CDP w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla w Polsce. Bycie pierwszym w kraju akredytowanym partnerem CDP to ogromne wyróżnienie dla spółki i jej dotychczasowych osiągnięć eksperckich.

Pilna potrzeba poprawy stanu środowiska

Niebezpieczne zmiany klimatu i postępująca degradacja środowiska naturalnego wymagają pilnego podjęcia konkretnych działań na rzecz poprawy jakości otaczającego nas świata. Mając na uwadze konieczność zmian, międzynarodowa organizacja non-profit CDP (dawniej: Carbon Disclosure Project) prowadzi od 2000 roku program wsparcia gospodarki niskoemisyjnej. W ramach inicjatywy przygotowano globalny system ujawniania informacji środowiskowych dla inwestorów, firm oraz miast i regionów. Zebrane w ten sposób dane wykorzystywane są do przygotowywania raportów, które mają motywować i uświadamiać społeczeństwo o konieczności podejmowania działań prośrodowiskowych, a także pomagać w zarządzaniu wpływem na zmiany zachodzące na Ziemi.

CDP jest uznawany za najbardziej wiarygodny i najczęściej przyjmowany standard raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw – podkreśla Jakub Włodarczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w VIVERNO Sp z o.o. i dodaje: – Dzięki CDP już ponad 10 tys. zaangażowanych klimatycznie firm, miast i regionów oficjalnie opublikowało wyniki dotyczące swoich działań korporacyjnych i miejskich na rzecz poprawy wpływu na środowisko i klimat.

VIVERNO – Twój partner w transformacji energetycznej

CDP, realizując swoją misję, współpracuje z wybranymi partnerami z całego świata. Akredytowani dostawcy zapewniają miastom i firmom rozwiązania pomagające im podjąć odpowiednie działania w kierunku zminimalizowania negatywnego oddziaływania na środowisko. W styczniu 2022 roku CDP zweryfikowało standard usług świadczonych przez polską firmę VIVERNO. Tym samym spółka stała się pierwszym akredytowanym dostawcą rozwiązań w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla w Polsce CDP.

Jesteśmy dumni z docenienia naszych kompetencji i dołączenia przez CDP spółki VIVERNO do wąskiego grona akredytowanych dostawców usług. To pierwsze i jedyne tego typu wyróżnienie w skali Polski motywuje nas do dalszego działania i zwiększania swoich kompetencji. – komentuje Jakub Włodarczyk z VIVERNO. – Już dziś gwarantujemy naszym klientom wsparcie w procesie transformacji energetycznej na najwyższym poziomie. Jest to możliwe, ponieważ nie boimy się nadchodzących wyzwań. Mamy nadzieję, że w 2022 roku stanie na naszej drodze biznesowej ich jeszcze więcej.

W ramach swojej działalności VIVERNO zajmuje się wsparciem przedsiębiorstw i organizacji w optymalnym dla nich i klimatu przejściu transformacji energetycznej oraz w dążeniu do neutralności klimatycznej poprzez m.in. analizę i redukcję śladu węglowego (ang. carbon footprint), inwestycje w zieloną energię, czy poprawę efektywności energetycznej. Jako akredytowany dostawca usług (Accredited Solutions Provider) CDP, VIVERNO wspiera i będzie wspierać klientów w podejmowaniu i usprawnianiu działań na rzecz zrównoważonej, niskoemisyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Zapraszamy do zapoznania się z profilem VIVERNO na stronie CDP: https://www.cdp.net/en/partners/viverno.

Nowszy

VIVERNO weźmie udział w „eFORUM FoodFakty”

Starszy

BGEC zmienia się w VIVERNO