Czy ESG przekłada się na zysk firmy?

W przestrzeni szeroko pojętego biznesu skrót „ESG” jest obecny na ustach wszystkich. Wynika to nie tylko z coraz większej troski o środowisko i zrównoważonego rozwoju, lecz także z ekonomicznej kalkulacji. Im większa firma, tym większy nacisk kładzie na zmiany oraz zaprezentowanie swoich sukcesów na polu Environmental, Social and Governance.

Rozwijając skrót ESG, warto zobrazować go przykładami działań takich, jak:

  • zmniejszanie emisji i ich raportowanie,
  • inwestycje w zieloną energię,
  • przestrzeganie prawa pracy i ochrona danych,
  • struktura zarządu i przestrzeganie obowiązków wobec udziałowców.

 

Czy działania tego typu przekładają się na zysk?

Współpracując z klientami, nasza firma VIVERNO przekonuje się każdego dnia o tym, jak ważne w prowadzeniu międzynarodowych działań jest ESG. Dla jednego z partnerów, dla którego wykonujemy kalkulacje śladu węglowego ta część ESG była warunkiem sprzedaży produktów do krajów skandynawskich.

Przypadek ten obrazuje zmianę zachodzącą na rynku. Jeżeli chcemy rozwijać swój biznes, musimy przygotować ESG będące warunkiem pozyskiwania klientów oraz inwestorów. Co więcej, od 2023 r. spółki notowane na giełdzie będą posiadały obowiązek raportowania ESG. Od 2026 r. będzie on dotyczył już wszystkich spółek.

Warto więc przygotować strategię z zakresu ESG zawczasu, aby móc spełnić oczekiwania klientów oraz świadomie budować odpowiedzialny biznes. W zakresie „E” jak „Environmental” jako Viverno służymy Państwu profesjonalną pomocą!

Zapraszamy do współpracy. Więcej informacji na naszej stronie: https://www.viverno.pl/pl/uslugi.

Nowszy

VIVERNO wspiera branżę ziemniaczaną

Starszy

Możliwości poprawy funkcjonowania urządzeń chłodniczych dla przemysłu