Raport „Efektywność energetyczna zakładów przemysłowych”

9 maja 2022 r. odbyła się premiera raportu „Efektywność energetyczna zakładów przemysłowych”, którego Partnerem Strategicznym zostało VIVERNO Sp. z o.o. W dokumencie znalazł się artykuł Jakuba Włodarczyka, Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu, na temat śladu węglowego i efektywności energetycznej.

Trudne czasy dla przedsiębiorstw

Wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej stanowią w 2022 r. nie lada wyzwanie dla wielu przedsiębiorstw. Aby utrzymać rentowność i tym samym przewagę konkurencyjną na rynku, zakłady produkcyjne muszą na bieżąco monitorować i poprawiać swoją efektywność energetyczną. Trwająca transformacja energetyczna wymaga od przedsiębiorstw nie tylko oszczędzania energii i mediów, ale również dbania o stan środowiska naturalnego m.in. poprzez wykonywanie analizy śladu węglowego i tworzenie strategii dekarbonizacji.

Jak sobie poradzić z wyzwaniami?

Odpowiedź na to pytanie znalazła się w raporcie „Efektywność energetyczna zakładów przemysłowych”. Dokument został przygotowany przez specjalistów zajmujących się efektywnym zarządzaniem energią w zakładach przemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem branży spożywczej. W ramach publikacji eksperci dzielą się swoją wiedzą, analizując krok po kroku korzystne formy podejścia strategicznego do transformacji energetycznej, począwszy od diagnostyki, a skończywszy na perspektywie finansowania działań z zakresu Przemysłu 4.0.

Duża dawka branżowej wiedzy

Jednym z autorów artykułów zgromadzonych w raporcie jest Jakub Włodarczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w VIVERNO Sp. z o.o. Praktyk odpowiada w swoim tekście na pytania, czym jest ślad węglowy (ang. carbon footprint) i na czym polega dekarbonizacja zakładów przemysłowych”?

Artykuł „Ślad węglowy i dekarbonizacja zakładów przemysłowych” autorstwa Jakuba Włodarczyka, Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu w VIVERNO Sp. z o.o. dostępny jest na stronach 14–18 raportu.

Aby zapoznać się z publikacją pobierz:
Raport „Efektywność energetyczna zakładów przemysłowych”.

VIVERNO Partnerem Strategicznym raportu

VIVERNO Sp. z o.o., podobnie jak Bank Gospodarstwa Krajowego, Epuro, Mitsubishi Electric i portal SpozywczeTechnologie.pl, zostało Partnerem Strategicznym raportu. Partnerem Wiodącym publikacji jest FRIZO.

***

Patronami medialnymi raportu zostali: Mięsne Technologie, Mleczarskie Technologie, Rybne technologie, WysokieNapiecie.pl, ZielonaGospodarka.pl.

Nowszy

VIVERNO porozmawia o Energetyce 3D

Starszy

VIVERNO weźmie udział w „eFORUM FoodFakty”