VIVERNO gościem CDP Europe Awards 2023

Jakub Włodarczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w VIVERNO, wziął udział w jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń środowiskowych, jakim jest coroczne rozdanie nagród CDP Europe Awards.

CDP Europe Awards 2023

W trakcie spotkania, jakie miało miejsce 16 lutego 2023 r. w Paryżu, międzynarodowa organizacja non-profit CDP wyróżniła europejskich liderów środowiskowych – firmy i miasta, którzy za swoje osiągnięcia w ramach CDP w 2022 r. otrzymali miejsce na prestiżowej Liście A. W trakcie gali, nagrodami Climetrics Fund, doceniono również inwestorów finansujących zrównoważoną transformację.

Przedstawiciel VIVERNO włączył się aktywnie w debaty prowadzone podczas rozdania nagród CDP Europe. Wraz z innymi uczestnikami spotkania rozmawiał nad krokami, jakie na bazie własnych doświadczeń rekomendują poczynić, aby przekształcić światową gospodarkę i społeczeństwo w prawdziwie zrównoważony model, zgodny z ograniczeniami naszej planety.

– W prestiżowej Fondation Louis Vuitton w Paryżu, CDP Europe Awards 2023 zgromadziło decydentów najwyższego szczebla. Tym samym była to znakomita okazja do przeprowadzenia wielu znaczących dyskusji, których celem było zastanowienie się nad tym, jak zainspirować firmy, miasta, inwestorów, urzędników, naukowców i dziennikarzy z całego świata do włączenia się w przyspieszenie działań środowiskowych – podsumowuje wydarzenie Jakub Włodarczyk. – Serdecznie dziękuję CDP za zaproszenie na galę i możliwość wymiany opinii z liderami zrównoważonego rozwoju.

Lista A

2022 r. był rekordowy pod względem ujawnień danych środowiskowych. Aż 18 700 firm, miast i regionów, raportowało  do CDP. W tej liczbie znalazło się 70% europejskich firm według wartości rynkowej. Podmioty, które wykazały się przywództwem środowiskowym, ujawniając działania dotyczące zmian klimatycznych, wylesiania lub bezpieczeństwa wodnego i otrzymały w którymś z tych obszarów ocenę A, umieszczano na publikowanej co roku tzw. „Liście A”.

Spośród ponad 15 000 firm ocenionych przez CDP za 2022 r. od A do D, łącznie ponad 330 (zaledwie 2,2%) zostało uznanych za światowych liderów w zakresie przejrzystości środowiskowej i działań na corocznych listach A CDP.

Nagrodę CDP Triple A, za przejrzystość i działania w zakresie zmian klimatu, lasów i bezpieczeństwa wodnego, uzyskało 12 firm z całego świata, w tym 8 europejskich.

147 organizacji z listy A ma swoje siedziby w Europie, więcej niż w jakimkolwiek innym regionie. Prowadzi Wielka Brytania (z 29 firmami z listy A), a następnie Francja (24 firmy), Hiszpania (17) i Niemcy (15).

Nowszy

Aż 890 mln zł z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki - VIVERNO pomaga firmom sięgać po te środki

Starszy

Fundusze na poprawę efektywności energetycznej w przemyśle